Bodrum Yarımadası Doğal Sit Alanları Bilgilendirme Toplantısı
20 Ekim 2017

18.10.2017 Tarihinde Bodrumda Bakanlığımız, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü , Kemalettin Cengiz TEKİNSOY başkanlığında Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Demirtaş, Daire Başkanları Murat Demircioğlu ve Ümit Turan, Çevre ve Şehircilik il Müdürü Uğur Şeren, Bodrumda yer alan sivil toplum örgütlerinin katılımı ile Bodrum Yarımadası Doğal Sitlerin Yeniden Değerlendirilmesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.

 İlk olarak toplantıda Genel Müdürümüz Kemalettin Cengiz TEKİNSOY açılış konuşmasında özet olarak Bodrum Yarımadası Yeniden Değerlendirme Çalışmasının tamamlanmadığını devam ettiğini, amaçlarının katılımcı bir yaklaşımla bu alanları yönetmek olduğunu, doğru bilgilendirme yapmak için burada olduklarını, Muğla’da Doğal Sit Alanında herhangi bir azalma olmadığını bilakis arttığını belirttiler. Daha sonra Genel Müdür Yrd. Ahmet DEMİRTAŞ Türkiye’de Korunan Alanlar Sistemi ve Genel Müdürlüğümüz çalışmaları hakkında sunum yaptı.

Sunum yapıldıktan sonra katılımcıların soru ve önerileri Genel Müdürümüz Kemalettin Cengiz TEKİNSOY ve diğer yetkililer tarafından cevaplandırıldı.